NPC UKRENERGO

Місія Укренерго - створення умов для сталого розвитку економіки України шляхом забезпечення функціонування конкурентного, прозорого та ліберального ринку електричної енергії єдиного з країнами ЄС і рівних можливостей щодо безперешкодного та безперервного доступу всіх учасників ринку, в тому числі відновлювальних джерел енергії до системи передачі.

Укренерго – сертифікований оператор системи передачі, синхронізованої з зоною континентальної Європи ENTSO-E, який є лідером серед східноєвропейських ОСП за ефективністю, надійністю, рівнем енергобезпеки та технологічного розвитку. Укренерго буде платформою для впровадження новітніх технологій в енергетиці (smart grid, demand response, V2G тощо).

Стратегічні цілі Укренерго на 10 років: забезпечити надійність роботи та розвиток системи передачі у довгостроковій перспективі; створити умови для об’єднання ринку електричної енергії з загальноєвропейським ринком електричної енергії та інтеграції ОЕС України до ENTSO-E; забезпечити стабільну та збалансовану роботу ОЕС України; мінімізувати вартість послуг компанії в довгостроковій перспективі; знизити ціни на передачу електроенергії для споживачів шляхом інвестування в розвиток інфраструктури, підвищення ефективності управління, оптимізації використання коштів.

NPC UKRENERGO

Національна енергетична компанія «Укренерго» – енергетична компанія з функціями оперативно-технологічного управління Об’єднаною енергосистемою України (ОЕС) та передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до регіональних електромереж енергопостачальних компаній (обленерго).

До складу компанії входять 8 енергосистем, що охоплюють всю територію України, а команда налічує понад 8 тис. співробітників.

Компанія обслуговує унікальне високотехнологічне обладнання 137-ми підстанцій надвисокої напруги 220-750 кВ загальною встановленою потужністю понад 78,8 тис. МВА та понад 21,3 тис. км магістральних та міждержавних електроліній надвисокої напруги 220-750 кВ. Магістральними електромережами Укренерго щорічно передається понад 110 млрд кВт·год електроенергії.

Компанія також забезпечує паралельну роботу ОЕС України з енергосистемами сусідніх країн, експорт електроенергії до 4-х країн Євросоюзу, міждержавні перетоки електроенергії між ОЕС України та енергосистемами 3-х країн СНД.

НЕК «Укренерго» інвестує у нове будівництво, модернізацію та підвищення ефективності роботи електромереж майже 4 млрд грн в рік. Кредитний портфель для реалізації інвестиційних проектів за кошти міжнародних фінансових інституцій становить понад 40 млрд грн.

Впроваджені у компанії системи управління якістю, екологією, гігієною та безпекою праці відповідають вимогами міжнародних стандартів ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 та OHSAS 18001:2007.