PXE

PXE забезпечує розвиток енергетичних продуктів та послуг для чеського, словацького, польського, угорського та румунського ринків. Вона є складовою частиною групи EEX (Європейської енергетичної біржі).

PXE - центр компетенції для енергетичних ринків Центральної та Східної Європи.

PXE дозволяє компаніям, муніципалітетам, державним організаціям та будь-яким великим споживачам знайти найбільш оптимального постачальника електроенергії та природного газу за допомогою електронних аукціонів за найкращою можливою ціною та за повністю прозорих умов.

PXE

PXE - ЦЕНТРАЛЬНО-ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГЕТИЧНА БІРЖА  - центр компетенції для енергетичних ринків Центральної та Східної Європи зі штаб-квартирою у Празі. Як складова частина групи EEX (Європейської енергетичної біржі) PXE забезпечує розвиток енергетичних продуктів та послуг для чеського, словацького, польського, угорського та румунського ринків.

PXE була створена 8 січня 2007 року як Energetická burza Praha і з того часу пропонувала послуги на ринках електроенергії, а саме: анонімну торгівлю та впровадження стандартизованих енергопродуктів.

У 2016 році PXE увійшла до групи EEX, що обслуговує міжнародні ринки енергії та товарів та об'єднує понад 500 учасників торгівлі по всьому світу. Енергетичні деривативи, якими керує PXE, управляються в торговій системі EEX. Таким чином, учасники торгів EEX можуть торгувати чеськими, угорськими, словацькими, румунськими та польськими ф'ючерсами на електроенергію поряд з контрактами на 11 енергетичних ринках Центральної та Західної Європи.

PXE також дозволяє кінцевим споживачам, зокрема компаніям, муніципалітетам, державним організаціям та будь-яким великим споживачам знайти найбільш оптимального постачальника електроенергії та природного газу за допомогою електронних аукціонів за найкращою можливою ціною та за повністю прозорих умов.

У співпраці з Powernext та австрійським центральноєвропейським газовим хабом (Austrian Central European Gas Hub AG -CEGH) PXE працює на чеському ринку PEGAS CEGH для торгівлі газом у вигляді деривативів, що направляються до віртуальної торгової точки на чеському ринку.

PXE також продовжує тісно співпрацювати з організаціями групи PX, до якої входить Burza cenných papírů Praha, a.s., (Празька фондова біржа, PSE) - третина власників PXE, і Centrální depozitář cenných papírů, a.s. (Центральний депозитарій цінних паперів Праги, CSD Prague). PSE - найбільший і найстаріший організатор ринку цінних паперів у Чехії. CSD Прага, що займає домінуюче місце в організації торгів цінними паперами на чеському ринку капіталу, веде центральний реєстр безнадійних цінних паперів, випущених у Чехії.

Крім цього, PXE співпрацює з CEESEG, до складу якого входить Віденська фондова біржа (Wiener Börse), а також PSE та CSD Prague.