OKTE

OKTE, a.s. організовує короткостроковий транскордонний ринок електроенергії та забезпечує усунення дисбалансів у Словацькій Республіці. Вона співпрацює з усіма учасниками ринку електроенергії.

OKTE, a.s. – словацька компанія, оператор ринку електроенергії, дочірнє підприємство Оператора системи передачі (Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.).

OKTE, a.s. є членом Міжнародної асоціації бірж та організаторів ринку EUROPEX, що об’єднує біржі та організаторів ринку з країн Європейського Союзу.

OKTE

OKTE, a.s. – словацька компанія, короткостроковий оператор ринку електроенергії, працює на ринку з 1 січня 2011 року. OKTE, a.s. було створено як дочірнє підприємство Оператора системи передачі (Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.), яке є власником 100% акцій компанії.

OKTE, a.s. співпрацює з усіма учасниками ринку електроенергії на основі відкритих, прозорих та недискримінаційних умов при наданні послуг. Компанія організовує та проводить оцінку організованого короткострокового транскордонного ринку електроенергії та забезпечує усунення дисбалансів у Словацькій Республіці.

OKTE, a.s. активно співпрацює в рамках національної кооперації з кількома державними установами (міністерством економіки Словацької Республіки, Регулюючим бюро мережевих виробництв), з оператором системи передачі Словацької Республіки, з операторами систем розподілу, а також з іншими учасниками ринку.

З 22 листопада 2011 року OKTE, a.s. є членом Міжнародної асоціації бірж та організаторів ринку EUROPEX, що об’єднує біржі та організаторів ринку з країн Європейського Союзу, які забезпечують торгівлю квотами на електроенергію, газ або викиди.

В рамках членства в EUROPEX, OKTE, a.s. спільно з іншими членами прагне до подальшого розвитку енергетичних бірж та організаторів ринку в Європейському Союзі. Компанія також сприяє посиленню економічної конкуренції шляхом встановлення прозорості цін, вирішення питань, що стосуються створення єдиного європейського ринку та спілкування і співпраці з установами в межах Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії та газу (ENTSO-E, ENTSO-G) та Агентства з питань співробітництва енергетичних регуляторів (ACER) тощо.